سلام به همه دوستان علاقمند به زبان جذاب روسی

همین که وارد این صفحه شدید یعنی علاقه خودتونو به یادگیری زبان روسی نشون دادید، فقط کمی سر در گم هستید که از کجا شروع کنید و چه مطالبی رو با چه روشی بخونید.

در این سایت شما یاد میگیرید که زبان یک مهارته که برای یادگیری اون باید تمرین زیادی داشته باشید. از اونجایی که فرآیند یادگیری زبان روسی کنده، تمرینات شما باید متناوب و مستمر و دراز مدت باشه تا اثر بخشی خوبی داشته باشه. یعنی شما یک منبع مشخص رو برای خودتون انتخاب میکنید و حجم محدودی از دروس رو در فاصله های مشخص مطالعه کنید. استمرار یعنی تکرار بدون تعطیلی، اینکه یه هفته بخونید و یه هفته استراحت کنید به هیچ عنوان کار ساز نیست و تاثیر منفی داره.

عزیزان دقت کنید درسته که فرآیند یادگیری کند پیش میره و باید تلاش کرد اما با همراهی ما این روند سخت براتون آسون میشه تا با محتواهای جذاب و سرگرم کننده، زبان روسی رو به نحو احسن آموزش ببینید.

خب حالا بریم سراغ اینکه چه مواد درسی رو مطالعه کنیم که مفید باشه؟

 و همینطور روش های مطالعه رو با هم بررسی کنیم. یه نکته مهم که زبان آموزان به اون توجهی ندارن اینه که زبان روسی رو با چه هدفی یاد میگیرن؟ آیا میخوان مهارت های گفتاری کسب کنن یا مهارت های نوشتاری یا هر دوش؟

هدف هر کدوم از شما هر چی که باشه یه نکته رو باید بهش به صورت ویژه توجه کنید، اونم اینه که تا شما نتونید گفته های یه روس زبان رو درک کنید و بهش جواب بدید، فرآیند یادگیری کامل نشده.

این یعنی درک واژه ها و مکالمات و لهجه ها با همان سرعتی که معمولن روس زبان ها صحبت می کنن.

یه توضیح کلی در مورد مطالب موجود در سایت FLUENTOP

 مطالب سایت به طور کلی به ۷ قسمت تقسیم میشه:

 نکاتی که اعلام میشه رو حتما رعایت کنید:

  • مطالبی رو انتخاب کنید که مناسب سطح و دانش زبان روسی شما باشه. یعنی نکات دستوری و تعداد واژه های متن با کلیپ انتخابی اونقدر ساده نباشه که انگیزه مطالعتون از بین بره و یا زیاد دشوار نباشه که از چک کردن فرهنگ واژه و … خسته شید.
  • از منابعی استفاده کنید که منبع شنیداری داشته باشن. یعنی اونچه که میخوانید رو بشنوید.
  • برای زبان روسی مهمه که لغتی رو به تنهایی حفظ نکنید و سعی کنید هر واژه ای رو در دل متن بفهمید و بخاطر بسپارید. چون ممکنه بعضی واژه ها در جاهای مختلف معانی مختلفی داشته باشن. ضمن اینکه مطالعه واژه ها درون یک متن یا یک فایل تصویری با زیرنویس باعث میشه تا مغز رابطه ای منطقی و معنادار بین کلمه ها ایجاد کنه و اونارو بهتر به خاطر بسپاره.
  • گوش کردن و خواندن هر دوشون به یه اندازه تو یادگیری موثرن. از هردوشون به خوبی استفاده کنید.
  • سعی کنید به روسی فکر کنید تا بتونید به روسی صحبت کنید. در ابتدا مشکل به نظر میاد ولی رفته رفته درست میشه.
  • هر مطلبی رو با هر موضوعی به شرط اینکه متناسب با دانش شما باشه، مطالعه کنید. شاید برای شروع بهتر باشه از داستان های ساده و یا اگه در قواعد دستوری مشکل دارید با قواعد دستوری سایت شروع کنید تا مرحله به مرحله پیشرفت خودتون رو به چشم ببینید. (برای مطالعه بخش دستور زبان، ابتدا باید ثبت نام کنید)
  • ضمن اینکه شما میتونید عضو صفحات مجازی ما بشید و از آموزش های جذاب زبان روسی لذت ببرید.